Důležité informace

Walking Program ® je určený pro všechny věkové kategorie. Mohou jej s úspěchem aplikovat náctiletí, ale i lidé v důchodovém věku, kterým lze efektivně dosáhnout požadovaného fyziologického efektu – redukce hmotnosti, zlepšení tělesné kondice, aerobní vytrvalostní trénink, trénink a příprava profesionálních sportovců.

https://www.walkingprogram.net

 

Pravidla při cvičení v našem studiu:

  1.  Návštěvník Q walking studia  sportuje na vlastní nebezpečí.
  2.  Pokud se u návštěvníka vyskytují zdravotní komplikace (vysoký krevní tlak, onemocnění srdce...), doporučujeme návštěvu lekce až po konzultaci se svým osobním lékařem!!
  3.  Na lekci je přísně zakázano chodit pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek.
  4.  Na pásech Walker je povolena provádět pouze činnost spojená se samotnou lekcí Walking Programu. Jakákoliv jiná činnost, manipulace nebo poškozování stroje je zakázáno.
  5.  Návštěvník Q walking  studia musí při chůzi na páse vždy používat pevnou a čistou obuv!

 

Časté otázky a odpovědi:

Na 60 minutovou lekci potřebujete pohodlné sportovní savé oblečení, ručník a prima náladu. Doporučujeme na první lekci dorazit minimálně o 5 min. dříve, instruktor Vám vysvětlí nastavení pásu atd.. Walking program zvládne každý, nemusíte se učit složité krokové variace, zapotíte se a na konci lekce budete příjemně unaveni, a současně perfektně protažení. Walking program ocení určitě ženy, protože většina nechce jen hubnout, ale také tvarovat postavu. Po některých typech aerobních cvičení se kromě hubnutí zvětšují svaly na bocích, stehnech a zadečku, což jsou ale přesně partie, kde ženy nechtějí přibrat ani milimetr. Díky chůzi se však svaly prodlužují, a tím lze dosáhnout očekávaného úzkého profilu v problematických partiích.


Nebudu se mezi těmi „zkušenými“ cítit jako amatér?

Jednoznačně nebudete. Walking PROGRAM® je velice jednoduchý na pochopení a jedna ze základních myšlenek je ta, že každý jde za sebe a hlavně podle svých možností. Jdete si tedy svoji cestu a ostatní také tu svoji.

 

Nebude mě po lekci všechno bolet?

Walking PROGRAM® lekci si jednoduše vytváříte sami a instruktor vám pomáhá ke správné technice chůze a ke správnému dýchání. Pokud se sami rozhodnete že se chcete „zničit“ tak se zničit můžete. Podstatou je ale to, že jdete tak ať se cítíte dobře a komfortně.

 

Po lekci je potřeba:

  • PROTÁHNOUT SVALY - S walking Programem ® dochází k zapojení téměř všech svalů a je nezbytné po konci lekce svaly protáhnout, a proto je pod vedením instruktora proveden 15minutový stretching.
  • DOPLNIT ENERGII – jedná se o pohybovou aktivitu a svaly využívají energii ze svalových tkání. Proto je nutné tuto energii co nejrychleji doplnit jednoduchými cukry (hroznový cukr, Carbonex od společnosti NUTREND, banán …). Co je pro vás nejvhodnější vám doporučí instruktor.
  • DOPLNIT TEKUTINY – ty byste měli doplňovat v průběhu samotné lekce, ale ztráty vody pocením jsou velice citelné (u některých jedinců až 1,5 l za hodinu). Proto po skončení lekce vypijte hypotonický nápoj (málo sladký).
  • KOMUNIKACE S INSTRUKTOREM – nebojte se zeptat na cokoliv vás napadne. Po první lekci máte hlavu plnou otázek ohledně tepu, dýchání, pohybu na pásu a dalších věcí. Proto se obraťte na instruktora, který je schopný poradit